گیاهان کاکتوس برای خانه و باغ

چه در حال حاضر یک باغبان حرفه ای باشید و چه تازه شروع به قدردانی از گیاهان کرده اید، یکی از انواع گیاهانی که احتمالا باید در نظر بگیرید کاکتوس است. گیاهان کاکتوس به لطف ظاهر چشمگیر، فرم های منحصر به فرد و طبیعتی که به راحتی قابل مراقبت هستند، به سرعت راهی عالی و تزئینی برای تقویت هر فضای کسل کننده در خانه یا باغ شما می شوند.

.

گیاهان کاکتوس
کاکتوس ها که از خانواده گیاه شناسی Cactaceae هستند دارای آرئول هستند. اینها برجستگی های کوچکی در امتداد ساقه ها هستند که خارها از آنها رشد می کنند.

آرئول ها قسمت هایی از گیاهان کاکتوس هستند که آنها را از سایر ساکولنت ها متمایز می کند. به همین دلیل، همه انواع کاکتوس را می توان به عنوان ساکولنت طبقه بندی کرد، اما همه ساکولنت ها را نمی توان به عنوان کاکتوس در نظر گرفت.

کاکتوس داخلی
آیا علاقه مند هستید که درباره این گیاهان بی نظیر بیابانی بیشتر بدانید؟ با مطالعه راهنمای ما در زیر درباره بهترین انواع کاکتوس ها بیشتر بدانید.

اگرچه کاکتوس طلایی گیاهان آفتاب دوست هستند، اما می توانند در داخل خانه به خوبی رشد کنند، به خصوص با مراقبت مناسب. در واقع، گیاهان آپارتمانی کاکتوس به قدری محبوب شده اند که بسیاری از دوستداران گیاهان به طور مداوم مجموعه های خود را با افزودن بیشتر و بیشتر انواع مختلف کاکتوس رشد می دهند.

گل های کاکتوس
آنها در گلدان پلاستیکی نه تنها به هر فضای زندگی جذابیت می بخشند، بلکه رشد و نگهداری آنها آسان است. اگر می خواهید در مورد گیاهان مختلف کاکتوس بیشتر بدانید، ما در زیر محبوب ترین کاکتوس ها را خلاصه کرده ایم.

کاکتوس ساکولنت حارجی

نام های رایج دیگر: کاکتوس هیبوتان، کاکتوس چانه

گیاهان کاکتوس ماه که با نام علمی شناخته می شوند، یکی از محبوب ترین انواع کاکتوس ها برای باغچه های خانگی هستند.

جالب اینجاست که این کاکتوس ها نمی توانند کلروفیل تولید کنند. آنها به یک کاکتوس استوک نیاز دارند که چنین رنگدانه ای تولید کند تا بتوان آنها را روی آن پیوند زد تا به خوبی رشد کنند. به همین دلیل، اصطلاح “کاکتوس جهش یافته” یک مرجع استاندارد برای این گیاهان است.

شما به سرعت آنها را به خاطر شکل‌های نئون پرتقالی، زرد، بنفش، قرمز یا صورتی مانند آب نبات چوبی‌شان که بر روی کاکتوس پایه‌ای مانند Hylocereus قرار دارند، می‌شناسید. این نوع کاکتوس بومی آمریکای جنوبی به ویژه زیستگاه های بیابانی این منطقه است.

گیاهان کاکتوس ماه را در صورت تامین نور کافی می توان در داخل خانه پرورش داد. هر یک از این کاکتوس ها که به عنوان گیاهان کوچک کاکتوس طبقه بندی می شوند، تنها تا 0.5 اینچ عرض رشد می کنند. با این حال، برخی از ارقام می توانند تا 8 اینچ قطر رشد کنند.

نام های رایج دیگر: کاکتوس خال خالی، کاکتوس بال فرشته، کاکتوس نئون، کاکتوس برس طلایی، کاکتوس خرگوش

اگر جفت ساقه های پد مانند آنها که شبیه گوش های خرگوش هستند، گیاهان کاکتوس گوش خرگوش به این نام نامگذاری نمی شدند. مطمئناً ظاهر جالب این گیاه به سرعت توجه علاقه مندان به کاکتوس را به خود جلب می کند، اما چیزی که این گیاه صحرایی را جذاب تر می کند این است که نیاز به نگهداری کمی دارد.

گیاهان کاکتوس گوش خرگوش که با نام علمی شناخته می شوند، تا ارتفاع 40 تا 60 متر رشد می کنند و گلدان پلاستیکی پایه دار مناسب برای پرورششان نیست. اگر در فضای باز کاشته شوند، می توانند تا 90 سانتی متر (3 فوت) قد و 1.8 متر (6 فوت) عرض رشد کنند.

آنها کاکتوس های توده ای هستند که خارها ایجاد نمی کنند. در عوض، آنها دارای خوشه هایی از گلوکیدهای سفید یا زرد هستند که طول هر گلوکید حدود 2 تا 3 میلی متر است. گلهای زرد رنگ کروی بوده و عرض آن تا 3 سانتی متر می رسد .

گیاهان کاکتوس گوش خرگوش بومی مکزیک مرکزی و شمالی هستنداین نوع گیاه کاکتوس به ظرفی با زهکشی مناسب نیاز دارد، خواه در داخل خانه کاشته شود، اما می توان آن را در فضای باز نیز پرورش داد. آفات گاه به گاه شامل حشرات فلس دار و شپشک های آرد آلود هستند که به راحتی با پنبه های آغشته به الکل قابل درمان هستند.

نام جنس  از کلمه یونانی Opus، مکانی در یونان که در آن گیاهان کاکتوس مانند رشد می کنند، گرفته شده است. از طرف دیگر، نام گونه mircrodasys از یک کلمه لاتین به معنای کوچک و پرپشت گرفته شده است.

یا بیشتر به عنوان کاکتوس ستاره ای یا کاکتوس دلاری شنی شناخته می شود، یکی دیگر از افزودنی های عالی به لیست ما از گیاهان جذاب کاکتوس برای باغچه های خانه است. آنها کاکتوس های کوچک، بدون خار و گرد و بومی مکزیک و بخش های کوچکی از تگزاس در ایالات متحده هستند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.