کاکتوس چیست

یکی از روندهای کاشت اخیر در حال حاضر، پرورش کاکتوس و ساکولنت است، زیرا رشد آنها آسان است، به حداقل نیازهای مراقبتی نیاز دارند و با توجه و حوصله زیاد، گل هایی با رنگ روشن شکوفا می کنند که قطعاً هر فضایی را شاد می کند.

اگر عاشق کاکتوس طلایی هستید یا عشق جدیدی به گیاهان از آنها پیدا کرده اید، در اینجا همه چیزهایی که باید در مورد انواع مختلف کاکتوس بدانید و اینکه چرا ممکن است بخواهید اکنون یکی از آنها را بکارید آورده شده است.

کاکتوس چیست؟
با توجه به ارزشی که در زیبایی و طراحی خانه دارد، حتماً در مورد طبقه بندی گیاهی کاکتوس یا به طور کلی کاکتوس فکر کرده اید. با بیش از 170 نوع و 2000 گونه و شمارش، کاکتوس ها نه درخت هستند، نه گل، نه سبزی، بلکه قطعاً گیاه هستند.

 

کاکتوس از خانواده است. آنها گیاهان گلدار نیستند اما گل تولید می کنند و میوه کاکتوس طلایی طرفداران زیادی دارد. درخت نیستند اما می توانند به بلندی رشد کنند اما بدون ساقه های چوبی.

ساکولنت ها به حساب می آیند زیرا می توانند آب را برای مدت طولانی در ساقه های خود ذخیره کنند اما همین مقدار است و به همین دلیل است که نیاز به تمایز کاکتوس ها از بقیه ساکولنت ها وجود دارد. نام آن از کلمه لاتین kaktos به معنای گیاه سیخ دار گرفته شده است.

 

حقایق کاکتوس
همانطور که قبلاً جالب است، در اینجا برخی از حقایق جالب دیگر کاکتوس وجود دارد که نباید از دست بدهید.

 

ستون فقرات کاکتوس ها از آنها در برابر خورده شدن توسط شکارچیان محافظت می کند و به آنها کمک می کند در طول خشکسالی شدید عایق بمانند.
سطح آجدار و مومی شکل آنها به آنها در حفظ آب در ساقه کمک می کند.
برای کاکتوس ها، فتوسنتز در شب اتفاق می افتد و آنها این کار را با ساقه های خود انجام می دهند زیرا برگ ندارند.
همه کاکتوس ها خاردار نیستند. کاکتوس های جنگلی به جای سنبله دارای موهای زائد هستند.
کاکتوس‌های وحشی می‌توانند بیش از صد سال دوام بیاورند در حالی که کاکتوس‌های داخلی حداکثر تا 15 سال عمر می‌کنند.
بومی مکزیک، برزیل و بقیه آمریکای مرکزی و لاتین است. تا بریتیش کلمبیا و پاتاگونیا گسترش می یابد.
شناخت خانواده کاکتوس ها
کاکتوس ها به صورت درخت، درختچه یا تاک رشد می کنند. برخی از گونه های کاکتوس ها اپی فیت هستند. بسیاری از کاکتوس ها “خار” دارند، اگرچه “خارها” در واقع برگ های گیاه هستند که برای زنده ماندن در محیط تکامل یافته اند. بسیاری از کاکتوس‌ها از تبخیر آب گیاه محافظت و محافظت می‌کنند. کاکتوس ها اغلب شکوفه های رنگارنگی دارند که در فصول مختلف سال گل می دهند. کاکتوس ها در هر شکل و اندازه رشد می کنند.

 

چگونه کاکتوس ها بدون آب زنده می مانند
کاکتوس ها در مناطق خشک و بیابانی که میزان بارندگی در آنها کم است رشد می کنند. در نتیجه، بسیاری از کاکتوس ها گزروفیت (گیاهی که می تواند با آب کم یا بدون آب زنده بماند) و/یا ساکولنت هستند. کاکتوس ها آب را از طریق متابولیسم اسید کراسولاسین حفظ می کنند. متابولیسم اسید کراسولاسین فرآیندی است که در شب اتفاق می افتد و برخلاف فرآیند سنتی فتوسنتز، دی اکسید کربن را برای آزادسازی در روز ذخیره می کند. این فرآیند از دست دادن بالقوه آب برای کاکتوس ها را کاهش می دهد و تقاضا فروش کاکتوس را افزایش داده است.

 

کاربرد کاکتوس ها به عنوان غذا و دارو
کاکتوس ها یک گونه گیاهی باستانی هستند که بومیان اولیه مانند بومیان آمریکا و بعدها توسط پیشگامان اسپانیایی در قاره آمریکا برای غذا و دارو استفاده می شده است. برخی از کاکتوس ها دارای خواص توهم زایی هستند، بنابراین شناسایی صحیح گونه های کاکتوس مهم است. میوه و دانه‌های کاکتوس‌ها به‌ویژه گونه به عنوان غذا مصرف می‌شد.

خانواده کاکتوس

خانواده کاکتوس ها یک گروه باستانی و جذاب از گیاهان است که برای زنده ماندن در محیط اغلب خشن که در آن کاکتوس ها رشد می کنند، تکامل یافته اند. بسیاری از گونه‌های کاکتوس‌ها زمانی که کاوشگران شروع به «کشف» قاره آمریکا کردند به اروپا بازگردانده شدند و امروزه گیاهان کاکتوس‌ها را می‌توان در گلخانه‌ها و خانه‌های سراسر اروپا یافت. با این حال، کاکتوس ها بیشترین شانس را برای زنده ماندن در محیط بومی خود دارند و یک منظره رایج در بیابان های قاره آمریکا هستند.

 

تفاوت بین ساکولنت ها و کاکتوس ها
در یک عبارت، تفاوت بین ساکولنت ها و کاکتوس ها را می توان با این عبارت حل کرد، همه کاکتوس ها ساکولنت هستند اما همه ساکولنت ها کاکتوس نیستند. اول از همه، اصطلاح ساکولنت یک نام گیاهی نیست.

از سوی دیگر، نام کاکتوس/کاکتوس یک نام علمی رسمی برای گیاهان متعلق به خانواده گیاه شناسی به نام کاکتاسه است.

دو ویژگی تعیین کننده دیگر وجود دارد که کاکتوس ها را از ساکولنت ها متمایز می کند. اکثر ساکولنت ها دارای برگ های گوشتی هستند در حالی که کاکتوس ها اصلاً برگ ندارند. نداشتن برگ باعث می‌شود در مناطق سخت‌تر بهتر زنده بمانند، زیرا ساقه‌های بلندی دارند که می‌توانند آب بیشتری در آن ذخیره کنند.

به غیر از این، کاکتوس ها آرئول ها یا ساختارهای شاخه مانندی دارند که گل های آنها شکوفه می دهند در حالی که ساکولنت ها اینطور نیستند.

انواع کاکتوس داخلی
کاکتوس های داخلی همیشه دیدنی هستند. آنها در امتداد طاقچه ها رشد می کنند، در اتاق خواب یا حمام قرار می گیرند تا دی اکسید کربن را جذب کنند و هوا را در شب تصفیه کنند. در اینجا برخی از انواع کاکتوس های داخلی وجود دارد که می توانید آنها را پرورش دهید.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.