کاکتوس برای کوکان

کاکتوس گیاهی است که در جایی که خاک خشک و صخره ای است رشد می کند – معمولاً در بیابان.

کاکتوس مانند سایر گیاهان برگ ندارد.

کاکتوس دارای خار یا خار است.

کلمه جمع کاکتوس کاکتوس است.

حدود 2000 نوع مختلف کاکتوس در جهان یافت می شود.

برخی لاغر و بسیار بسیار بلند هستند و برخی دیگر کوتاه و گرد مانند یک توپ هستند … یک توپ بسیار سیخ دار.

حتی کاکتوس هایی وجود دارند که شبیه بوته ها و برخی شبیه به پاروهای پینگ پنگ هستند.

 

حقایق کاکتوس طلایی برای کودکان
حدود 2000 نوع کاکتوس و پرورش گل رز هلندی وجود دارد
کاکتوس ها خشروفیت هستند که در آب و هوای گرم و خشک تخصص دارند.
طول عمر کاکتوس بین 10 تا 200 سال است
بسیاری از کاکتوس ها در مکان های خشک مانند بیابان زندگی می کنند
یک گیاه کاکتوس می تواند بسیار کوچک یا بسیار بزرگ باشد
کاکتوس ساگوارو بزرگترین کاکتوس ایالات متحده است
بلندترین کاکتوس ساگوارو تا کنون بیش از 78 فوت قد داشته است
کاکتوس های زیادی را در آریزونا و کالیفرنیا خواهید یافت.
میخ های بیرونی می توانند بسیار تیز باشند.
برخی از سنبله ها حتی می توانند برای انسان سمی باشند.
برخی از کاکتوس ها مخصوصاً از 200+ گونه Opuntia خوراکی هستند
آنها در حفظ آب به ویژه در دوره های طولانی خشک بسیار خوب هستند.
قسمت بیرونی کاکتوس یک بافت مومی شکل است که به نگه داشتن آن در آب کمک می کند.
گل های کاکتوس می توانند زرد، قرمز، صورتی، سفید، نارنجی یا آبی باشند.
برخی از کاکتوس ها را می توان خورد و برخی میوه ها را پرورش داد.
اکثریت قریب به اتفاق کاکتوس ها هیچ برگ قابل مشاهده ای ندارند.
دانشمندان فسیل هایی از کاکتوس ها را کشف کرده اند که قدمت آنها به 25 میلیون سال قبل می رسد.
پس از برداشتن خارها می توان از کاکتوس برای علوفه حیوانات نیز استفاده کرد.
در برخی از کشورها مانند هند، آنها از آن برای برش در داروهای گیاهی استفاده می کنند.
برخی از کاکتوس ها در جنگل های بارانی و حتی در کشورهایی مانند کانادا یافت شده اند.
گیاه کاکتوس چیست؟

کلمه جمع کاکتوس کاکتوس است. این یک گیاه با ریشه شیری است. با این حال، ریشه آن در مقایسه با سایر ریشه های گیاهان مرتبط قوی تر و طولانی تر است. این به آن امکان می دهد آب را در عمق زمین پیدا کرده و بنوشد.

حقایقی برای کودکان
پس از خیساندن آب، ریشه ریشه آن را نگه می دارد و کم کم به بقیه گیاهان می فرستد. کاکتوس ریشه های کوچک دیگری نیز دارد که نزدیک به سطح زمین هستند. آنها هر آب بارانی را که می بارد جذب می کنند.

کاکتوس ها گیاهان دائمی خوش طعمی هستند که حاوی کلروفیل چوبی یا ساقه های علفی ضخیم هستند. این نوع گیاه با آب و هوای خشک و گرم سازگار است. آن را با ساختارهای کوسن مانند کوچک، موهای خاردار یا خاردار و وجود آرئول از سایر گیاهان آبدار متمایز می کند.

کاکتوس آب را در برگ ها، ریشه ها و ساقه های خود ذخیره می کند. بنابراین، حتی اگر برای مدت طولانی باران نبارد، آب کافی برای کمک به رشد آن دارد. این گیاه می تواند بیش از یک سال بدون باران بماند. به لطف قابلیت ذخیره آب آن.

کاکتوس ها از خانواده کاکتسه ها هستند. دارای 127 جنس با بیش از 1750 گونه شناخته شده است که بیشتر آنها بومی آمریکایی هستند. برخی از جنس های کاکتوس عبارتند از:

ژیمنوکالیسیوم
این گیاه به روش بذری تکثیر می کند. گلهای آن رنگارنگ، درشت، زیبا و عموما منفرد است. آنها توسط پروانه ها، خفاش ها و پروانه ها گرده افشانی می شوند. میوه به طور معمول توت است و حاوی دانه های زیادی است.

برگ های آن مانند برگ های دیگر گیاهان نیست.

کاکتوس ها اندازه ها و شکل های زیادی دارند. برخی لاغر و بلند و برخی دیگر گرد و کوتاه هستند.

برخی از کاربردهای کاکتوس ها چیست؟

کاکتوس ها و گل رز هلندی گلدانی معمولاً به عنوان گیاهان آپارتمانی رشد می کنند و به طور گسترده به عنوان زینت کشت می شوند. در گونه‌های مختلف، به‌ویژه گلابی کولا و خاردار رنگ‌های روشن دارند و خوردن آن خوب است. آب گلابی خاردار سرشار از ویتامین و فیبر است و کالری کمی دارد. آنها می توانند به کاهش وزن شما کمک کنند.

کاکتوس ها را می توان آب پز، سرخ کرد، در سوپ یا سالاد سرو کرد. در کشورهایی مانند مکزیک، به عنوان غذا در خواربار فروشی بسته بندی و نگهداری می شود.

در آمریکای جنوبی و مرکزی، گونه های  و دیگران به عنوان پرچین زنده استفاده می شود. در برخی مناطق کویری از چوب کاکتوس های ستونی به عنوان سوخت استفاده می شود.

در دوره خشکسالی، خارهای کاکتوس مانند مانداکارو برداشته شده و به عنوان یونجه برای دام استفاده می شود.

می توانید از کاکتوس برای ساختن سوزن، قلاب و شانه استفاده کنید.

به طور کلی از گونه های مختلف کاکتوس به عنوان طب سنتی و گیاهان دارویی استفاده می شود.

گیاه کاکتوس و  چگونه به نظر می رسد؟

کاکتوس‌ها انواع مختلفی دارند و در اندازه‌ها، رنگ‌ها و شکل‌های مختلفی وجود دارند. اکثر آنها به رنگ سبز هستند، در حالی که برخی ممکن است قهوه ای مایل به سبز یا آبی باشند. برخی مانند پنکیک صاف هستند، در حالی که برخی دیگر به شکل گرد هستند. چندین شکل شبیه ستاره دریایی یا مار را خواهید دید.

یک گیاه کاکتوس ممکن است به بزرگی یک فیل یا به کوچکی یک موش صحرایی رشد کند. بزرگترین نوع کاکتوس ها می توانند تا 66 فوت قد و تا 4800 پوند وزن داشته باشند. وای! یعنی می تواند به اندازه یک زرافه رشد کند و به وزن یک ماشین باشد!

بسیاری از مردم یک گیاه کاکتوس را توصیف کرده اند که مانند یک خوک کثیف که با خوشه پوشیده شده است زشت است. اما آیا می دانید چیست، این گیاه زیباست! گلهای آن قرمز، زرد، نارنجی، آبی یا سفید است. آیا این رنگ ها فوق العاده نیستند؟

برخی از اینها جاری می شود

rs برای یک روز شکوفا می شود، اما بقیه برای هفته ها دوام می آورند. گلهای دیگر شبانه هستند. این بدان معنی است که آنها فقط در طول شب شکوفا می شوند.

کاکتوس ها در واقع سنبله دارند، اما به طور کلی به عنوان خار شناخته می شوند و به عنوان برگ عمل می کنند. خارها به زنده ماندن کاکتوس کمک می کنند. خارهای تیز پرندگان و حیوانات را از گیاه دور می کند. آنها همچنین به جلوگیری از خروج آب ذخیره شده گیاه کمک می کنند.

اگرچه خارهای کاکتوس پرورش یافته با قرص کود ارگانیک ممکن است ناخوشایند باشند، اما برای گیاه مهم هستند. باید مراقب برخی از خارهای کاکتوس باشید زیرا آنها نه تنها تیز و تیز هستند بلکه سمی نیز هستند!

برخی از اشکال مختلف ستون فقرات عبارتند از:

سوزن مانند
منحنی
پرز مانند
سر راست
قلاب شده
شبیه مو
گرد
جغد مانند
خارها نقش مهمی در گیاهان دارند، از جمله:

به دام انداختن هوا
خارها با ایجاد یک بافر که مانع تبخیر آب می شود، به شکستن جریان هوا در اطراف گیاه کاکتوس کمک می کند. جریان هوا منجر به از دست دادن آب می شود.

مجموعه آب
خارها به جمع آوری آب در بیابان های مه آلود کمک می کنند. چگونه؟ مهی که روی ستون فقرات فرو می‌آید بعداً به آبی تبدیل می‌شود که روی زمین پایین می‌ریزد. سپس ریشه های گیاه این آب را برای نگهداری جذب می کنند.

حفاظت
در بیابان، بسیاری از گیاهخواران از گیاهان بیابانی تغذیه می کنند. کاکتوس از این قاعده مستثنی نیست. کاکتوس به دلیل ظاهر گوشتی خود حیوانات زیادی را به سمت خود جذب می کند و از اینجاست که اهمیت خارها مشخص می شود.

برای کاکتوس، خارها به عنوان یک مکانیسم دفاعی عمل می کنند. در تماس نزدیک، سوزن های آن پوست را عمیقا سوراخ می کند. تحمل سوراخ شدن کاکتوس برای هر حیوان یا انسانی بسیار دردناک است. اگر یک حیوان یا حتی انسان توسط سوزن های خاردار کاکتوس ها سوراخ شود، برداشتن ستون فقرات از پوست دشوار است و این ممکن است منجر به عفونت های بزرگ شود.

گیاهان کاکتوس در کجا رشد می کنند آیا در گلدان پلاستیکی هم رشد می کنند؟
اگر پاسخ شما “کویر” است، پس شما درست می گویید. اکثر کاکتوس ها در بیابان ها یا مناطق متخاصم / مناطق خشک رشد می کنند. دلیل – آنها خاک سنگی و خشک را دوست دارند. با این وجود، گونه های کمی در ایالت های شمالی مانند کانادا و در مناطق جنگل های بارانی یافت می شوند.

شناخته شده ترین ایالت ها برای کاکتوس ها کالیفرنیا، تگزاس و آریزونا هستند. دلیل – در این ایالت ها، پارک های ملی و بیابان های زیادی وجود دارد که بسیاری از کاکتوس ها می توانند در آنها رشد کنند. هنگامی که گل ها بین ماه های مارس و مه شروع به شکوفه دادن می کنند، بازدیدکنندگان از مناطق مختلف می آیند تا تجربه جادویی کاکتوس را ببینند زیرا آنها هوشمندانه و خوش برخورد به نظر می رسند.

 

برخی از عواملی که می توانند بر عملکرد گلدهی کاکتوس شما تأثیر بگذارند چیست؟
آبیاری
رعد و برق
لقاح
درجه حرارت
روش کاشت (چه از ریشه زدن شاخه یا بذر)
گیاه کاکتوس چگونه در مناطق بیابانی زنده می ماند؟ کاکتوس ها دارای پوست مومی مانند هستند که به آنها کمک می کند آب را نگه دارند که به بقای آنها در مناطق خشک / آب و هوای متخاصم کمک می کند.

 

آیا آب کاکتوس برای نوشیدن بی خطر است؟
آب کاکتوس ها غلیظ تر از آب معمولی است که می نوشید.

اگرچه بی مزه است، اما برای نوشیدن بی خطر است. نوشیدن آب کاکتوس جان بسیاری از مردم را نجات داده است – کسانی که برای گردش به بیابان می آیند یا در آن زندگی می کنند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.