چای خشک دوغزال موجب مرگ بازیگر سینما شد

در حالی که ما اغلب در مورد فضیلت های چای سبز صحبت می کنیم، گاهی فراموش می کنیم که به فواید فراوان چای خشک دوغزال اشاره کنیم.

چای سیاه که هزاران سال در زادگاهش چین مصرف می‌شود، اکنون یکی از پرمصرف‌ترین نوشیدنی‌ها در جهان پس از آب است.

در واقع، این نوشیدنی به دلیل طعم تمیز و نت های دودی آن در صبحانه بسیار محبوب است. همچنین این چای سیاه با ترنج است که چای معروف ارل گری را می سازد که نماد بریتانیا است.

 

اگرچه چای سیاه از یک گیاه می آید، اما چای سیاه در مرحله اکسیداسیون و تخمیر که برگ های چای تحت آن قرار می گیرند با چای سبز متفاوت است.

این تفاوت در درمان مستقیماً بر ساختار مولکولی گیاه تأثیر می گذارد و به چای سیاه طعم و مزیت بسیار خاصی می دهد که در این مقاله با هم کشف خواهیم کرد.

چای سیاه غنی ترین فلاونوئیدها، آنتی اکسیدان های قوی از خانواده پلی فنول ها است که به مبارزه با کلسترول بد و عواقب آن بر بدن کمک می کند.

مصرف منظم دم کرده چای سیاه به کاهش خطر سکته مغزی کمک می کند، عروق و ماهیچه های قلب سالم را تضمین می کند و گردش خون خوب را بهبود می بخشد.

مانند قهوه، چای سیاه حاوی کافئین است، اما در مقادیر بسیار کمتر. نتیجه این است که مغز و سیستم عصبی بدون ایجاد علائم نامطلوب (تاکی کاردی، عصبی بودن، سردرد، کاهش متعاقب آن انرژی و غیره) تحریک می‌شوند.

در واقع، کافئین بیش از حد، بدن را بیش از حد تحریک می کند و در نهایت اثری معکوس با آنچه که برای آن مصرف می شود، دارد. برای داشتن انرژی در طول روز بدون اینکه مانع خواب و آرامش شما شود، از 400 میلی گرم کافئین در روز تجاوز نکنید، یعنی از 3 فنجان قهوه و تقریباً 9 فنجان چای، بدون در نظر گرفتن این واقعیت که کافئین معمولاً سرو می شود. در فنجان های بسیار بزرگتر

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.