پیاز سفید در بازار تهران موجب مرگ دختر 18 ساله عراقی شد

پیاز سفید در بازار تهران گیاهی از خانواده پیاز است. این سبزی دارای پیاز سفید متراکم است که شکل تقریباً کاملی دارد. طعم این گیاه چندان تند نیست و عطری روشن دارد.

در آسیای مرکزی، مکزیک و ایتالیا، پیاز سفید جایگاه پیشرو را به خود اختصاص می دهد.پیاز سفید را باید در اسرع وقت پس از بریدن آن استفاده کرد، زیرا به مرور زمان تمام مواد مفید خود را از دست می دهد.

باید در نظر داشت که این سبزی بیشتر از سایر انواع پیاز در معرض بیماری ها و آفات است. استفاده از پیاز سفید بو و طعم نامطبوعی در دهان باقی نمی گذارد.

ترکیب پیاز سفید شامل فیتونسیدها است که توانایی تخریب عوامل بیماری زا را دارند. با توجه به این سبزی می توان برای درمان زخم های چرکی، آبسه و انواع بیماری های عفونی استفاده کرد.

این سبزیجات حاوی گلوسینین هستند که توانایی کاهش سطح قند خون را دارد. به همین دلیل، افراد مبتلا به دیابت باید پیاز سفید را به رژیم غذایی خود اضافه کنند.

خوردن این سبزی تولید گلبول های قرمز خون را فعال می کند که به نوبه خود باعث تقویت سیستم ایمنی و مبارزه با کم خونی می شود. پیاز سفید حاوی فلاونوئیدها است.

موادی که توانایی تنظیم نفوذ پذیری عروق را دارند و همچنین به آنها خاصیت ارتجاعی می دهند.مصرف منظم پیاز سفید باعث تحریک تولید شیره معده و افزایش اشتها می شود.

این سبزی به حذف کلسترول «بد» از بدن کمک می کند. پیاز سفید به کاهش تورم و بهبود جریان لنفاوی کمک می کند.پیاز سفید به طور گسترده ای در آشپزی استفاده می شود.

به عنوان مثال از آن یک سوپ پیاز بسیار پرطرفدار پخته می شود و یا به عنوان یک ماده اولیه برای سایر غذاهای اولیه استفاده می شود. این سبزی طعم و عطر بدیع به غذاها می دهد.

علاوه بر این، اغلب پیازهای سفید را به صورت حلقه ای بریده و در خمیر سرخ می کنند. از این سبزی می توان در سالاد، مخلفات، خورش و پیش غذا استفاده کرد. پیاز سفید را علاوه بر اینکه به صورت خام می‌توان مصرف کرد، می‌توان آن را پخته، خورش و سرخ کرد.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.