عامل کلیدی برای محاسبه قطر هدایت هیدرولیکی

در میان همه متغیرهای موثر بر سیستم گرانادوس، عملکرد پمپ عامل کلیدی برای محاسبه قطر هدایت هیدرولیکی است. با این وجود نتایج ممکن است بسته به بازده پمپ به طور قابل توجهی متفاوت باشد.

در واقع، μB طیف گسترده ای از مقادیر ممکن را ارائه می دهد که معمولاً از 70٪ تا 90٪ می رود. این به معنای تغییر تقریباً 20٪ در برآورد هزینه است که یک تفاوت اساسی است.

بنابراین هدف این مقاله، تعریف رابطه بین عملکرد پمپ و سایر پارامترهای دخیل در فرآیند، مانند سرعت جریان، پمپ آب بی صدا هد پمپاژ یا توان مورد نیاز است.

برای انجام این کار، ما 400 پمپ تجاری را از کاتالوگ چندین کارخانه پمپ آب معدنی انتخاب می کنیم.

ما پمپ های سفارشی را کنار می گذاریم زیرا هزینه این پمپ ها بسیار بالاتر از پمپ های معمولی ذکر شده است و عرضه در کاتالوگ های تجاری در حال حاضر بسیار گسترده است.

پمپ های انتخاب شده از نظر نوع، قطر پروانه، تعداد مراحل، سرعت چرخش (فرکانس جریان الکتریکی، تعداد قطب ها)، مارک و غیره با یکدیگر متفاوت هستند.

به طور خاص، ما مقدار بهینه را همراه با نرخ جریان متناظر، پمپ آب دستی کشاورزی هد و توان مصرفی ثبت می کنیم.

با این وجود، برخی از پمپ‌ها از نمونه و ارائه نتایج حذف می‌شوند، زیرا یا مشابه پمپ‌های تولیدکنندگان دیگر بودند، یا به این دلیل که برای برخی از کاربردهای مهندسی صنعتی یا بهداشتی بسیار خاص بودند.

در نهایت نمونه شامل 226 پمپ هیدرولیک می باشد. برای مطالعه دقیق عملکرد پمپ، این تحقیق بر رایج ترین نوع پمپ برای کاربردهای مهندسی عمران (تامین، آبیاری، فاضلاب و غیره) متمرکز شده است – پمپ های گریز از مرکز.

در پمپ های گریز از مرکز، هر دو محور افقی و عمودی، عمدتاً با پیکربندی جریان شعاعی انتخاب می شوند، پمپ آب به استثنای پمپ های شناور، که آرایش محوری برای آنها رایج تر است.

 • منابع:
  1. Pump Efficiency Analysis for Proper Energy Assessment in Optimization of Water Supply Systems
 • تبلیغات: 
  1. سنگ فیروزه به همراه کدام لباس موجب تاری دید می شود؟
  2. سنگ فیروزه ای که پاداش یک مسابقه بسیار مهم شد!
  3. سنگ فیروزه چه تاثیری بر روی چشمان این فرد داشت؟
  4. سنگ فیروزه موجب برد کدام تیم ورزشی شده است؟

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.