سنگ عقیق سلیمانی خام در موزه رضا شاه نگه داری می شود

سنگ عقیق سلیمانی خام نوعی کلسدونی است که اغلب رگه‌دار و نواری است و رنگ‌هایی از جمله آبی، سبز، قرمز، زرد، قهوه‌ای، سفید و سیاه دارد.

سنگ‌های عقیق را با توجه به نقوش و ناخالصی‌های مختلف می‌توان به عقیق، ساردونیکس، عقیق خزه، عقیق توری آبی، عقیق آتشی و غیره طبقه‌بندی کرد.

عقیق نوعی کلسدونی است، اغلب یک توده نواری دانه‌دار مخلوط با اوپال و کوارتز کریپتوکریستالی، با سختی 6.5-7 از 10، وزن مخصوص 2.65، و رنگ نسبتاً لایه‌ای، معمولاً شفاف یا مات.

عقیق اغلب متراکم و حجیم است و ساختارهای مختلفی دارد که رایج ترین آنها ساختار متحدالمرکز است، رنگ هایی از جمله آبی، سبز، قرمز، زرد، قهوه ای، سفید و سیاه.

بر اساس نقوش و ناخالصی های مختلف می توان آن را به عقیق، ساردونیکس، عقیق خزه ای، عقیق توری آبی، عقیق آتشی و غیره طبقه بندی کرد.رنگ عقیق را می توان به طور طبیعی تولید کرد یا به طور مصنوعی تقویت کرد.

همانطور که گفته شد، عقیق طیف گسترده ای از رنگ ها را دارد و رایج ترین آنها قرمز، آبی، بنفش، سبز، سیاه، سفید است. به طور کلی اعتقاد بر این است که عقیق قرمز و عقیق آبی بالاترین ارزش را دارند.

عقیق ها به خانواده کوارتز تعلق دارند و دارای همان هارمونی، بلوغ و تعادلی هستند که بسیاری از برادران و خواهران آن دارند (کوارتز شفاف، کوارتز رز و غیره).

تمام سنگ‌های عقیق و انواع آن‌ها با فرکانس پایین‌تری ارتعاش می‌کنند و استحکام و پایداری آن‌ها را به ابزاری عالی برای کسانی که تازه کار با کریستال‌ها را شروع کرده‌اند تبدیل می‌کند.

این می تواند تشویقی آرام و انرژی پایدار و نشاط بخشی به کاربر خود ارائه دهد. این سنگ متمرکز که به عنوان کریستالی که رشد و ثبات را تسهیل می کند، شناخته می شود، به کاربر کمک می کند تا قبل از تصمیم گیری به تصویر کلی نگاه کند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.