رشد گیاه کاکتوس

کاکتوس ها گیاهان عجیب و غریبی هستند که به آن فکر کنید. آنها مانند اکثر گیاهان آپارتمانی دیگر سرسبز به نظر نمی رسند و ظاهر واضح آنها کمی احساس بیگانه بودن را در آنها ایجاد می کند. در واقع، آنها 35 تا 40 میلیون سال ساکن سیاره زمین بوده‌اند، بسیار طولانی‌تر از انسان‌ها، و گونه‌ای جذاب هستند. در اینجا پنج حقیقت جالب درباره کاکتوس ها وجود دارد که وقتی به دوستان خود بگویید، شما را فوق العاده آگاه نشان می دهد.

آنها بسیار متفاوت هستند
اگر فکر می‌کنید کاکتوس‌ها اساساً شبیه هم هستند، شما را می‌بخشند – هر گونه‌ای به‌گونه‌ای طاس و خاردار به نظر می‌رسد. اما در واقع تنوع بسیار زیادی در این خانواده گیاهی وجود دارد. در واقع، آنها می توانند از یک اینچ تا 65 فوت ارتفاع داشته باشند. کاردون غول پیکر مکزیکی (Pachycereus pringlei) بلندترین کاکتوس در جهان است، در حالی که ساگوارو بزرگترین گونه در ایالات متحده (Carnegiea gigantea) است.

آنها به آرامی رشد می کنند
کاکتوس ها می توانند چندین دهه به عنوان گیاهان آپارتمانی در گلدان پلاستیکی پلی نیک و صدها سال در طبیعت زندگی کنند و با سرعت بسیار آهسته رشد می کنند. طبق گفته خدمات پارک ملی، ۱۰ سال طول می‌کشد تا کاکتوس‌های بزرگ ساگوارو به ارتفاع یک اینچ برسند، و تا ۲۰۰ سال دیگر به قد کامل خود یعنی ۴۵ فوت یا بیشتر نخواهند رسید. ساگواروها برای اولین بار در سن بلوغ 70 سالگی گل می دهند.

ا
آنها گلهای زیبا و غیرمنتظره ای دارند
به نظر می رسد که همه گونه های کاکتوس ها گل می دهند، اگرچه در برخی از گونه ها به ندرت دیده می شوند. برای تشویق کاکتوس خود به گل دادن (با فرض اینکه به اندازه کافی بالغ شده است – برخی از آنها برای چندین دهه آماده نخواهند شد)، اجازه دهید در طول زمستان به حالت خوابیده برود. تغذیه آن را متوقف کنید، آبیاری را به یک بار در ماه یا کمتر کاهش دهید و آن را در یک منطقه روشن اما خنک (حدود 50-55 درجه) نگه دارید.

ا
آنها بازماندگان هستند
هر کسی می تواند کاکتوس و زعفران در گلدان پلاستیکی پرورش دهد. آنها تقریباً از هر سوء استفاده ای که به آنها پرتاب کنید، بدون آبیاری بیش از حد، زنده می مانند (و حتی می توان برخی از آنها را بعد از چندین ماه آبیاری نکردن دوباره احیا کرد). و شما می توانید آنها را تقریباً در هر جایی پرورش دهید – گلدان ها، سینی ها، جعبه های پنجره، در زمین – فقط تا زمانی که در معرض دمای انجماد قرار نگیرند.

سوزن های آنها یک ضرورت تکاملی است
کاکتوس‌ها سوزن‌های خاردار، خارها و خارهای خود را تکامل دادند تا از خوردن حیوانات و مردم صحرا جلوگیری کنند. وقتی غذا و آب کمیاب است، یک کاکتوس سبز بزرگ به شدت وسوسه انگیز به نظر می رسد… تا زمانی که سعی کنید آن را لمس کنید.

بیشتر از پست های گیاهی محبوب ما:
بهترین گیاهان خانگی که می توانید بخرید
5 گیاه آپارتمانی که نمی توانید با آبیاری بیش از حد آنها را از بین ببرید
بایدها و نبایدهای پرورش نعناع
ایمن نگه داشتن حیوانات خانگی: 10 گیاه خانگی غیر سمی
درخت پول با رشد آسان نیز بسیار خوش شانس در نظر گرفته می شود
شما عاشق کارخانه لاستیک کم تعمیر و نگهداری خواهید شد
سرخس Maidenhair دیواهای گیاهی سختگیر هستند، اما مطمئنا زیبا هستند
5 گیاه نادیده گرفته شده که می توانند در تاریکی زنده بمانند (تقریبا)
گیاهان مار خنک و کم نگهداری برای افرادی که نمی توانند چیزی را زنده نگه دارند عالی هستند
راهنمای گیاه آپارتمانی: چگونه گیاهی را که برگ هایش زرد می شود نجات دهیم
پیدا کردن گیاهان پولی چینی نسبتاً سخت است اما رشد آنها بسیار آسان است
گیاهان داخلی عجیب و جالبی که احتمالاً هرگز در مورد آنها نشنیده اید

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.