دختری با خوردن پسته احمد آقایی شب تا صبح خندید

لازم به ذکر است که پسته احمد آقایی با اجزای زیر مشخص می شود: اسیدهای چرب غیر اشباع (مانند MUFA و PUFA)، پروتئین، فیبر غذایی، منیزیم، پتاسیم، ویتامین K و مواد شیمیایی گیاهی.

مانند فیتوسترول ها، لوتئین (زانتوفیل کاروتنوئید)، γ-توکوفرول و پلی فن. 13 این اجزا ممکن است به طور هم افزایی برای کمک به ارتقای سلامت قلبی عروقی، کنترل قند خون و حفظ وزن در صورت مصرف متعادل و در چارچوب یک رژیم غذایی سالم عمل کنند. پسته در مقایسه با بادام و گردو دارای سطوح چربی و کالری کمتری است.

بر اساس سیستم Atwater) و سطوح بالاتری از پتاسیم، فیتواسترول ها، γ-توکوفرول، ویتامین K و کاروتنوئیدهای زانتوفیل در حال حاضر پنج کارآزمایی بالینی تصادفی شده منتشر شده بر روی مغز پسته و چربی خون (به عنوان یک نتیجه اولیه) وجود دارد.

که در آن افراد مورد آزمایش با سطح کلسترول طبیعی تا متوسط بالا بین 32 گرم تا 126 گرم پسته در روز به عنوان بخشی از زندگی آزاد مصرف کردند.

پسته

چهار مطالعه از پنج مطالعه کاهش قابل توجهی در کلسترول تام (TC)، 14-18 و یک مورد کاهش غیر قابل توجهی را گزارش کردند. 16 دو مورد از مطالعات کاهش قابل توجهی در لیپوپروتئین با چگالی کم (LDL) گزارش کردند.

14،15 در حالی که سه مورد دیگر کاهش غیر قابل توجهی یافتند. 16، 18 دو مورد افزایش قابل توجهی در لیپوپروتئین با چگالی بالا (HDL) نشان دادند، 16،18 در حالی که سه مورد دیگر تغییرات غیر قابل توجهی را نشان دادند.

14،17 دو مورد از مطالعات نشان دادند. کاهش قابل توجهی در تری گلیسیرید، 14،15، در حالی که سه مورد دیگر کاهش غیر قابل توجهی را گزارش کردند. 16-18 هر پنج مطالعه کاهش قابل توجهی در نسبت TC/HDL یا نسبت LDL/HDL گزارش کردند.

14-18 یک کارآزمایی نشان داد که هضم پسته در یک رژیم غذایی سالم منجر به بهبود دوز-پاسخ در نسبت های TC/HDL، LDL/HDL و غیر HDL/HDL شد (05/0< P).

اخیراً، دو مطالعه که شامل معیارهای ثانویه چربی خون بود، حمایت بیشتری را برای اثر کاهش LDL پسته پس از 3 هفته ارائه کرد. در مجموع، این کارآزمایی‌ها نشان می‌دهند که در مجموع، این کارآزمایی‌ها یک اثر مفید کلی مصرف پسته بر پروفایل چربی خون را نشان می‌دهند، زمانی که پسته جایگزین کالری‌های دیگر شود. رژیم‌های معمولی یا کم‌چرب با انرژی کنترل‌شده

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.