اندازه متفاوت کاکتوس

اکتوس یک گیاه منحصر به فرد است. مقدار زیادی آب را در خود ذخیره می کند که به آن اجازه می دهد در دمای شدید دوام بیاورد. تقریباً همه کاکتوس ها بومی زیستگاه های گرم و خشک آمریکای جنوبی و شمالی هستند. تقریبا 2000 گونه مختلف از کاکتوس ها وجود دارد. با این حال، کاکتوس به عنوان یک گیاه بسیار جذاب که در همه اشکال، اندازه ها و رنگ ها وجود دارد، به یک گیاه خانگی و باغی بسیار محبوب در سراسر جهان تبدیل شده است. بنابراین، از دست دادن زیستگاه و جمع آوری بیش از حد آنها از کاکتوس هایی است که در طبیعت زنده می مانند. به همین دلیل، گونه های خاصی در فهرست در معرض خطر انقراض قرار می گیرند و تجارت اکثر گونه های کاکتوس ها از نظر قانون ممنوع است.

کاکتوس

انواع شکل ها و اندازه ها
دایره زندگی کاکتوس ها بسته به گونه از 15 تا 300 سال طول می کشد.
کاکتوس ها در اندازه های بسیار متفاوت هستند. یکی از بزرگترین گونه ها می تواند 66 فوت (20 متر) ارتفاع داشته باشد و وزن آن تا 4800 پوند (2177 کیلوگرم) در صورت پر شدن کامل از آب باشد. کوچکترین گونه ها معمولاً فقط چند اینچ ارتفاع دارند.
کاکتوس طلایی به زندگی در مناطق خشک عادت دارند. بنابراین، آنها می توانند مقدار زیادی آب را ذخیره کرده و در ساقه ها و ریشه ها برای زنده ماندن دوره های خشکسالی ذخیره کنند. علاوه بر ذخیره آب، از ساقه ها برای فتوسنتز نیز استفاده می شود، فرآیند تولید غذا از نور خورشید و دی اکسید کربن.
قطر ریشه های کاکتوس می تواند به 7 فوت (2.1 متر) برسد، اگرچه فقط چند اینچ در زمین است. آب به راحتی از میان شن و ماسه عبور می کند، بنابراین کاکتوس ها بر روی عمق کم ریشه ها، اما قطر چشم، تمرکز می کنند تا تا آنجا که می توانند آب جمع آوری کنند.کاکتوس ها دارای شکل های استوانه ای، درخت مانند، گرد، ستاره دریایی یا نامنظم هستند. سطح آنها می تواند صاف یا پوشیده از برآمدگی باشد.
رنگ کاکتوس ها می تواند سبز، قهوه ای مایل به سبز یا آبی و همچنین رز هلندی آبی بنفش باشد. روی یک سطح، کاکتوس یک ماده مومی شکل تولید می کند که از هدر رفتن آب از طریق تعرق (تبخیر آب از طریق سوراخ های کوچک در دوره های دمای بالا) جلوگیری می کند.
ستون فقرات در سراسر مکان
به جای برگ، کاکتوس ها دارای خار هستند. آنها می توانند نرم یا سفت، منحنی یا مستقیم، پراکنده یا تا حدودی مرتب شوند. خارها می توانند تا 6 اینچ (15 سانتی متر) رشد کنند.
هر ستون فقرات از آرئول رشد می کند. آرئول ها برآمدگی ها یا ساختارهای نوک سینه مانند روی سطح کاکتوس هستند.
خارها برای ایفای دو نقش اصلی کار می کنند: آنها از از دست دادن آب بیش از حد گیاه از طریق تعرق جلوگیری می کنند و حیوانات را دور نگه می دارند.
از خارهای کاکتوس در تولید قلاب، سوزن و شانه استفاده می شود. حتی می توان از برخی کاکتوس ها به عنوان غذا استفاده کرد.

می توانید با خیال راحت از کاکتوس آب بنوشید. با این حال، چگالی بالاتری نسبت به آب معمولی دارد.
برخی از حقایق مراقبتی و سرگرم کننده
در طول سال، کاکتوس ها دوره های خواب و دوره های رشد و شکوفه شدید دارند. زمانی که کاکتوس در دوره رشد است به آب و نور خورشید کافی نیاز دارد. این دوره‌ها معمولاً بسیار کوتاه‌تر از دوره‌های خفته طول می‌کشند.
زنبورها، پروانه ها، پروانه ها، خفاش ها و مرغ مگس خوار گرده افشان های اصلی کاکتوس ها هستند.
شکل و اندازه گل های کاکتوس و گیاه گل گاو زبان می تواند متفاوت باشد که بستگی به گونه و نوع گرده افشانی دارد. آنها همچنین می توانند در رنگ های مختلفی باشند: قرمز، نارنجی، سفید، صورتی، آبی و غیره.
برخی از کاکتوس ها مسکالین تولید می کنند. این ماده ای با اثر توهم زا است. در زیستگاه طبیعی آمریکای جنوبی و شمالی، شمن ها از مسکالین برای ایجاد حالت ذهنی شبیه ترانس استفاده می کنند و امکان برقراری ارتباط با خدا را فراهم می کنند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.